Preliminary Seeding
Seed Name Rank Members Country
1 ITA BUONGIARDINO, Simonpaolo (D); FABIANO, Leonardo (C); PEZONE, Salvatore (D); PIANCA, Giuliano (C); ROMANELLI, Carlo (C)  ITA 
2 GER ALLKAMPER, Dieter (D); FISCHER, Volker (C); HENSEL, Werner (C); KACHUR, Bruno (C); SUCHANEK, Winfried (D)  GER 
3 BEL PASMANS, Leo (D); STOCK, Jean (C); VAN COSTER, Rudy (C); SOUMAGNE, Thierry (C)  BEL 
4 FRA BOITEL, Jean Paul (D); CHABOISSEAU, Andre (D); CHARTIER, Francois (C); GAUDRY, Francois (C); RINGEISSEN, Francois (C)  FRA 
5 DEN ASKJAER-FRIIS, Peter (D); KOCK, Jorgen (D); MUNSTER, Reinhard (D)  DEN 
6 GBR KERNOHAN, Hugh (C); MALLETT, Neal (C); PAUL, Graham (D); POLLARD, Anton (C); WEST, Howard (D)  GBR 
7 SWE BARVESTAD, Peter (C); SCHARPFF, Lars (C); SVENSSON, Per (D)  SWE 
8 NOR HVIDING, Ketil (C); SAERVOLL, Bjorn (C); VON BRANDIS, Cordt (D)  NOR 
9 HUN HALMOS, Andras (C); HORVATH, Gabor (C); IMREH, Laszlo (C); MARCZALI, Laszlo (D); VADASZ, Laszlo (D)  HUN 
10 RUS 10  KABASHOV, Valery (D); KASATOV, Alexander (D); MULLIEV, Maksut (C); ZAGORULKO, Aleksandr (C); ZAYTSEV, Alexander (C)  RUS 
11 GEO 11  ANDRIADZE, Nikoloz (D); BOKUCHAVA, Zurab (C); SARKISOV, Artem (C)  GEO 
12 NED 12  VAN TIL, Bert (C); VITSAS, Jannis (D); VAN HEERDE, George (C); VAN ERVEN, Spencer (C)  NED 
Competitor Check-In Status
0  of  12  competitors checked-in.
Status
 
Team Name
   Fencer Name

 

 
Country
 
Team Rank
   Fencer Rank  
  BEL      BEL    3
        PASMANS, Leo (D)             
        SOUMAGNE, Thierry (C)             
        STOCK, Jean (C)             
        VAN COSTER, Rudy (C)             
  DEN      DEN    5
        ASKJAER-FRIIS, Peter (D)             
        KOCK, Jorgen (D)             
        MUNSTER, Reinhard (D)             
  FRA      FRA    4
        BOITEL, Jean Paul (D)             
        CHABOISSEAU, Andre (D)             
        CHARTIER, Francois (C)             
        GAUDRY, Francois (C)             
        RINGEISSEN, Francois (C)             
  GBR      GBR    6
        KERNOHAN, Hugh (C)             
        MALLETT, Neal (C)             
        PAUL, Graham (D)             
        POLLARD, Anton (C)             
        WEST, Howard (D)             
  GEO      GEO    11
        ANDRIADZE, Nikoloz (D)             
        BOKUCHAVA, Zurab (C)             
        SARKISOV, Artem (C)             
  GER      GER    2
        ALLKAMPER, Dieter (D)             
        FISCHER, Volker (C)             
        HENSEL, Werner (C)             
        KACHUR, Bruno (C)             
        SUCHANEK, Winfried (D)             
  HUN      HUN    9
        HALMOS, Andras (C)             
        HORVATH, Gabor (C)             
        IMREH, Laszlo (C)             
        MARCZALI, Laszlo (D)             
        VADASZ, Laszlo (D)             
  ITA      ITA    1
        BUONGIARDINO, Simonpaolo (D)             
        FABIANO, Leonardo (C)             
        PEZONE, Salvatore (D)             
        PIANCA, Giuliano (C)             
        ROMANELLI, Carlo (C)             
  NED      NED    12
        VAN ERVEN, Spencer (C)             
        VAN HEERDE, George (C)             
        VAN TIL, Bert (C)             
        VITSAS, Jannis (D)             
  NOR      NOR    8
        HVIDING, Ketil (C)             
        SAERVOLL, Bjorn (C)             
        VON BRANDIS, Cordt (D)             
  RUS      RUS    10
        KABASHOV, Valery (D)             
        KASATOV, Alexander (D)             
        MULLIEV, Maksut (C)             
        ZAGORULKO, Aleksandr (C)             
        ZAYTSEV, Alexander (C)             
  SWE      SWE    7
        BARVESTAD, Peter (C)             
        SCHARPFF, Lars (C)             
        SVENSSON, Per (D)